Aktuálně od hejtmana

Stavíme dalších 56 míst pro seniory

Stavíme dalších 56 míst pro seniory

Dalších 56 lůžek bude navíc v Tmavém Dole v domově důchodců. Stavba bude dokončena v červenci 2021, tedy za rok a kousek! Všichni tamější obyvatelé prožijí důstojné a bezpečné stáří. A to je to hlavní…

Stejně důležité jako samotná existence služeb pro seniory je také jejich kvalita. V tomto směru budou nová místa v Tmavém Dole na naprostou špičkou.

Vzniká tu nový třípodlažní objekt. Celá investiční akce vyjde na více než 160 milionů korun. Dotaci ve výši 50 milionů korun poskytlo Ministerstvo práce a sociálních věcí, přes 110 milionů korun financuje kraj ze svého rozpočtu.

Domov důchodců v Tmavém Dole je příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje a patří mezi největší domovy na Trutnovsku. Poskytuje sociální služby pro osoby starší 65 let, kteří vzhledem ke svému věku a zdravotnímu stavu potřebují pravidelnou pomoc. Jeho současná kapacita je 100 lůžek.

Královéhradecký kraj disponuje přibližně 2 500 lůžky v zařízení určených pro seniory. Pro zachování dostupnosti této služby je třeba do roku 2026 vybudovat dalších téměř tisíc nových lůžek.